Islamabad

English

Deutsche

Italiana

Polska

Svensk

ελληνικά

汉语

اردو 

Française

Eesti

Nederlands

Português

Türkçe

Русский

日本語

العربية

Bosanskom

Española

Norsk

Suomi

 

 

 

فارسی

 


Islamabad bkz. be belgili tanimlik ölüm cezasi verilebilir kent -in Pakistan, yerini ögrenmek içinde belgili tanimlik Potwar tabak, kuzey- bati -in belgili tanimlik ülke. o bkz. be yerini ögrenmek zarfinda belgili tanimlik Islamabad ölüm cezasi verilebilir karaya ait, -se bile belgili tanimlik alan bkz. have tarihsel be a bölüm -in belgili tanimlik birkaç yolun kesistigi yer -in belgili tanimlik Punjab, Kashmir ve belgili tanimlik Sarhad il ( belgili tanimlik margarin geçmek varlik a tarihi kapi -e dogru belgili tanimlik Sarhad, ve belgili tanimlik Potwar tabak tarihsel a bölüm -in belgili tanimlik Punjab). Islamabad bkz. be yerini ögrenmek vasil 3340'N° 7310'E°.

Cografya ve iklim

Belgili tanimlik kent bkz. be bulunan vasil belgili tanimlik kenar -in belgili tanimlik Potwar tabak, güney -in belgili tanimlik margarin tepe. Rumca ölüm cezasi verilebilir Islamabad ve belgili tanimlik çok eski Gakhar kent -in Rawalpindi ayakta durmak yan yana, göstermek belgili tanimlik ülke geçmis ve armagan. belgili tanimlik alan mikrop- iklim bkz. be düzene sokmak yaninda üç adam- -den yapilmis göl (Rawal, Simli ve han belgili tanimlik kent bkz. have sicak yaz ile muson saganak olay sirasinda Temmuz ve saygin sirasinda belgili tanimlik kis, düz üstünde belgili tanimlik az yasam ne zaman pre- safak sicaklik derecesi düsmek asagi don, belgili tanimlik ögleden sonra are olagan günesli ve yumusak basli — içinde belgili tanimlik soguk ay, Ocak ayi, belgili tanimlik ortalama günlük en yüksek derece sicaklik derecesi bkz. be 16C° (61F°) Islamabad testere onun ilk kar firtinasi içinde yere 50 yil içinde 2003.

Tarih

Dan bagimsizlik -e kadar 1958 Pakistan's ölüm cezasi verilebilir was Karachi içinde Sindh içinde belgili tanimlik uzakta güney. endiseli hakkinda belgili tanimlik toplama -in yatirim ve gelisme içinde adl. su kent are adi geçen -e dogru -si olmak led -e dogru belgili tanimlik düsünce -in yapi a yeni ölüm cezasi verilebilir içinde a farkli yer. sirasinda belgili tanimlik idare -in Pakistani baskan Ayub han, a yer hemen kuzey -in Rawalpindi was seçilmek. Rawalpindi was tayin ayni derecede belgili tanimlik geçici ölüm cezasi verilebilir is üstünde belgili tanimlik yeni ölüm cezasi verilebilir mars sirasinda belgili tanimlik 1960s.

Belgili tanimlik tertipçi ve yapilis was ziyadesiyle bas yaninda belgili tanimlik Yunanca kent ile ilgili tertipçi Constantinos A. Doxiadis. onun plan dönmek çevrede belgili tanimlik yapi -in belgili tanimlik kent içinde sektör, her muhtevi dört üye aidati- sektör ayirmak yaninda yesil kemer ve park. orada was a güçlü vurgu üstünde yesil ve meydan. ne zaman Islamabad was nihayet yapili büyüme was yavas belgili tanimlik yönetme did degil dolu tasimak -e dogru belgili tanimlik kent --dan Rawalpindi -e kadar belgili tanimlik 1980s. sirasinda bu zaman belgili tanimlik ölüm cezasi verilebilir nüfus was küçük, vasil çevrede 250,000. bu degisik dramatically sirasinda belgili tanimlik 1990s ile belgili tanimlik nüfus artan, tesvik belgili tanimlik yapi -in yeni sektör. belgili tanimlik ölüm cezasi verilebilir gelisme otorite ya da CDA için kisa altinda belgili tanimlik bakanlik -in iç was uygunluk belgili tanimlik vazife -in gelismek Islamabad ayni derecede su kuyusu ayni derecede tüm daha büyük yönetme yapi CDA bkz. be da -den sorumlu için kosma belgili tanimlik kent -in Islamabad ve does en kent hizmet öyleci trash seçmek, sokak tasfiye etc. CDA was mahluk yaninda an hareket etmek -in belgili tanimlik federal parlamento ve onun chairperson bkz. be atamak yaninda belgili tanimlik bakanlik -in iç, yönetme -in Pakistan.

Demografi

Islamabad nüfus bkz. be deger biçmek -e dogru var olmak yere 1.1 milyon içinde 2006. belgili tanimlik budunsal topluluk are: Punjabis 60%, Pakhtuns 15%, Muhajirs 10%, Sindhi 5%, Kashmiri 5%, Baloch 3% ve diger dahil belgili tanimlik yabanci diplomatik degnek yere 99% -in belgili tanimlik nüfus bkz. be Müslüman ve var a küçük Hristiyan azinlik.

 

 

 

 

 

 

Sayfa son güncellestirmek: , Friday, January 27, 2006 12:04:42 -0500